originální obrazy

PROZŘÍME ANEBO BUDEME POZŘENI ?

rOK 2020 - MOŽNÉ VLIVY

Moje osobní vnímáni toho, co nás čeká.
Myslím si, že tento rok  bude náročný a čeka nás opravdová změna. Naše pozornost bude přitahována k těm programům, které jsou v nás už nefukční anebo jejich původ je už pro tuto planetu neudržitelný.
Západní člověk se rozhodl soustředit se na vnější svět a vnitřní realitu soustavně ignoruje.
Takže nás čeká každodenní práce na sobě a to přes očistu od všeho nefunkčního zastaralého a zaměření se sami do sebe.
Chaos a zmatek, který nám je denně podsouván má za úkol nás jednak zaměstnat a jednak odvrátit pozornost od toho podstatného. 
Návrat zpátky k sobě a zodpovědnost za své činy i myšlenky je tou cestou, která je stále platná.
 
 
 
 
 

Orgánové hodiny

 
3 jedy lidstva: špatné dýchání - špatné jídlo - špatné myšlenky.
Nemoci, nehody a konflikty mají svůj původ v negativních činech, slovech i myšlenkách.
 

3. - 5. hodina: plíce V tuto dobu se mohou budit kuřáci a astmatici. Plíce řídí dýchání a také pohyb vody v těle. Dobré dýchání má vliv na funkce srdce. Plíce trpí na suchost. 

5. - 7. hodina: tlusté střevo  - Tlusté střevo je párovým orgánem plic. Je to yangový orgán. Kromě bolestí břicha a problémům s vyprazdňováním se mohou objevit i bolesti zubů a nemoci dásní. Tento meridián má souvislost s imunitním systémem a jeho kvalitou přijímat a odevzdávat.
7. - 9. hodina: žaludek - V tuto dobu je vhodná snídaně. Tělo potřebuje teplo, takže lehká snídaně ve formě kaše z jáhel nebo pohanky anebo lehký zeleninový vývar. Jen malé porce, tak abychom nastartovali tělo.
9. - 11. hodina: slezina - Slezina je sdruženým orgánem žaludku. Žaludek rozkládá potravu a vytváří z ní jemnou esenci, kterou potom slezina dál transportuje po těle. Emocí sleziny sympatie a pochopení, anebo obavy, starosti a přemítání. Příliš mnoho starostí oslabuje slezinu. Tato denní doba je vhodná pro aktivity jako je vyřizování na úřadech a všude tam, kde komunikujeme s lidmi.

11. - 13. hodina: srdce  - Srdce je vládcem všech orgánů. Pokud je srdce zdravé i ostatní orgány jsou v pořádku. Má přímý vztah k imunitě. Kvalitou tohoto meridiánu je úcta a láska, respekt vůči všemu živému. Energie srdce se projevuje i způsobem jakým mluvíme. Když někdo mluví příliš rychle a mnoho - ztrácí tak energii srdce. 

V tuto dobu je vhodný lehký oběd a raději nepít kávu, teda aspoň ne silnou.

13. - 15. hodina: tenké střevo - Využít kvalitu tenkého střeva znamená vidět věci s odstupem, nezaplétat se do jednotlivostí. Zakotvit ve své základně a nenechat se vyvést z míry. V tuto hodinu není moc vhodné jíst.

15. - 17. hodina: močový měchýř - Močový měchýř má vliv na vodní a minerální rovnováhu v těle. Při poruše dochází k bolestem hlavy, šíje a zad. Kvalita tohoto orgánu je vlastní orientace, což znamená cestu do svého nitra. Vlastní orientace nemá pevný cíl, opakovaně je třeba jít do sebe a objasňovat si cíle.

17. - 19. hodina: ledviny - Ledviny patří k prvku vody a jeho roční období je zima. To, co poškozuje ledviny je chlad, ať už vnější či vnitřní. Ledviny mají vliv na kosti, vlasy, uši. Při jejich poruše dochází k řídnutí kostí.  V tuto dobu je dobré je propláchnout. Také by mělo přijít odlehčení po celém pracovním dnu.

19. - 21. hodina: obal srdce - Má vliv na nervovou a duševní aktivitu. V energii ostrdečníku člověk potká sám sebe. Když je u sebe není nikdy osamělý. 

Je to doba zklidnění.

21. - 23. hodina: dráha tří ohňů - Tato dráha řídí přepravování tekutin, čchi a krve. V tuto dobu máme na výběr buď se sklidníme a jdeme spát anebo pokud potřebujeme být ještě aktivní, tak teď je možné se ještě nastartovat. 

23: - 1. hodina: žlučník - Funkcí žlučníku je napomáhat trávení, při jeho poruše přichází nadýmání, pocit hořkosti v ústech i zvracení. Kvalitou je rozhodnost a cílevědomost. V tuto dobu je ideální spát, tak aby žlučník mohl regenerovat.

1. - 3. hodina : játra - Játra uchovávají krev, která je odváděna do těla. Játra řídí průchodnost, aby se krev čchi a tekutiny mohly volně pohybovat. 

Kvalitou je originalita, ale i hněv. Při oslabení jaterní energie dochází k podrážděnosti, silným boleslem hlavy, vznětlivosti a náchylnosti k hněvu.