originální obrazy

Cvičení  Qi Gong 

 

Nepřevázka 2023

Aktuálně cvičíme v tělocvičně místní školy každé úterý od 18 hodiny.

Cena jedné lekce je 120,- Kč

 

Aktuálně

QI GonG - Čchi Kung

Qi gong vede energii qi tělem pomocí tělesného cvičení. Nejblíže Qi gongu má taj-či. K těmto cvičením patří i kung-fu ( přesněji wu-shu ), jehož základy přinesl do Číny Bódhidharma.
 
Qi gong má léčebné účinky nejen na tělesné, ale i emoční a mentální úrovni. 
Jednotlivé cviky jsou velmi jednoduché a cvičení se provádí klidnými a přirozenými pohyby. Během cvičení pracujeme s energii okolí a ovlivňujeme tak tok qi v meridiánech. Naše těla mají v sobě matrici dokonalosti, kterou se snaží neustále dosáhnout.
 
Vitální energie qi neustále koluje uvnitř těla a postupně prochází všemi orgány v průběhu 24hodinového cyklu. Pokud Qi může proudit nerušeně bez blokád, ztrát či hromadění pociťujeme rovnováhu a zdraví. Pokud je tok přerušen přichází bolesti i nemoci.
 
Energie proudí v tzv. meridiánech a akupunkturních drahách. Akupunkturní, životní body jsou uloženy na těchto drahách Vytváří spojení vnitřku těla s vnějším světem. Z těchto míst lze působit na funkční poruchy organismu ( např. pomocí akupunktury, akupresury, ale i cvičením ).
Jednotlivé dráhy mají vztah k vnitřním orgánůma a jdou ruku v ruce nejen s fyzickým tělem, ale i s emocemi a rozumovými vlastnostmi. Např. ledviny a močový měchýř, patřící k elementu vody ( podle teorie pěti prvků ), souvisí se strachem a odvahou.
 
Výsledkem tohoto cvičení je rozvoj životní síly, prevence, ale i působení na nemoci.
Vědecké výzkumy prokázaly přímý vliv na imunitní systém, zlepšení hybnosti i výkonnosti, zlepšení prokrvení svalů atd.
Cvičení má ovšem vliv na celý organismus, nejen na svalový, dýchací nebo cévní systém, ale i na nervový a endokrinní systém.
 
Toto cvičení otevírá cestu k samouzdravovacím schopnostem organismu a k udržení zdraví.